Nurkowanie na Komodo

Nurkowanie na Komodo

Indonezja jest pięknym krajem, leżącym na równiku. Jest to więc wspaniałe miejsce do nurkowania. Komodo jest jedną z wysp, na którą przylatują nurkowie z całego świata żeby nurkować. Nurkowanie na Komodo jest unikalne w skali świata z wielu powodów. Po pierwsze, nurkowanie na Komodo to jedno z najlepszych nurkowań na świecie. W okolicy Komodo można spotkać zarówno duże formy życia jak i małe, do fotografii Macro.

Poza nurkowaniem na Komodo, można też wyjść na ląd. Na wyspie żyją słynne na całym świecie warany Komodo, które też nurkują, jednak nie w morzu a w rzeczkach na wyspie. Nurkowanie na Komodo jest więc bezpieczne i nie ma zagrożenia ze strony tych dużych gadów.

Komodo leży obok Flores, niedaleko Lomboku i Bali. Właśnie stamtąd wypływamy na rejsy, żeby nurkować na Komodo. Sam rejs to około dwóch dni płynięcia, oczywiście z nurkowaniami po drodze. Gdy osiągniemy Komodo, spędzamy tam na nurkowaniu 2 dni. Potem nurkujemy na Flores i wracamy na Lombok. Aby zanurkować na Komodo wyprawa powinna zajmować minimum tydzień, od wypłynięcia do powrotu. Nurkowanie na Komodo to jedna z najbardziej porywających indonezyjskich wypraw nurkowych, gdzie jak wspomniałem wspomnienia przywozimy nie tylko z nurkowania ale również z wycieczek lądowych. Jeśli pragniecie nurkować na Komodo koniecznie trzeba zabrać aparat z obudową do nurkowania i przeznaczyć trochę czasu na odwoedzenie Komodo. Być tam i nie widzieć Waranów, odbiera wycieczce nurkowej na Komodo 50% atrakcji, a wielu nurków przyjeżdża tu nie tylko nurkować na Komodo, ale głównie właśnie żeby zobaczyć słynne warany.